BEZPIECZNA WODA

2014-07-15

   W dniu 12 lipca 2014 r. w mrzeżyńskim porcie, odbył się Festyn Edukacyjny „Bezpieczna Woda”.

   Uroczystego otwarcia festynu dokonał Wiceburmistrz Trzebiatowa Stefan Warcholak. Główną ideą „Bezpiecznej Wody” jest przybliżenie wszystkim przebywającym na gościnnej ziemi trzebiatowskiej, wypoczywających nad morzem, w Mrzeżynie i Rogowie, a w szczególności dzieciom i młodzieży, zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Grupa ratownicza BUB – BLOK odebrała z rąk Burmistrza Błękitną Flagę dla kąpieliska w Mrzeżynie.

   Organizatorem festynu był Urząd Miejski w Trzebiatowie a realizowała go Rada Koordynacyjna Bezpieczne Miasto Trzebiatów z przedstawicielami wszystkich służb mundurowych, sygnatariuszy powstałego w 1998 roku Programu „Bezpieczne Miasto Trzebiatów”, tj. Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Trzebiatowie, skupiający Ochotnicze Straże Pożarne z Trzebiatowa, Mrzeżyna; Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej Gryficach; Policja Zachodniopomorska, reprezentowana przez policjantów z Komisariatu Policji w Trzebiatowie, Komendy Powiatowej Policji w Gryficach; Placówka Żandarmerii Wojskowej w Trzebiatowie, Placówka Straży Granicznej w Rewalu.


   Przy pięknej pogodzie (tradycyjnie podczas trwania festynu), organizatorzy przygotowali wiele stoisk, na których dzieci i młodzież przebywająca na koloniach i obozach, turyści i wczasowicze, mieszkańcy Mrzeżyna, Rogowa i innych miejscowości z terenu gminy Trzebiatów, mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem i sprzętem wszystkich służb mundurowych, służb ratowniczych

   Na scenie muzycznie wspierał festyn Bezpieczna Woda Zespół „ 4int ”

   Konkursy tematyczne, sportowe i rysunkowe cieszyły się dużym powodzeniem a uczestników uhonorowano nagrodami i pamiątkami.

   Jak co roku wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratowniczo – gaśnicze, przeprowadzone na terenie nowo oddanego portu w Mrzeżynie.

   Wszystkim dziękujemy

  Rada Koordynacyjna Bezpieczne Miasto Trzebiatów.


Przewodniczący  

Paweł Kaczmarek  

 

do góry

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by PETRO