ŻANDARMERIA W PRZEDSZKOLU

2010-09-14

W dniu 10 września 2010 roku przedszkolaki z Publicznego Przedszkola przy ul. Kilińskiego w Trzebiatowie miały okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach edukacyjnych. Naszymi gośćmi byli przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej w Trzebiatowie, którzy przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze w ramach programu „Bezpieczne Miasto Trzebiatów”.

Bardzo ważne jest to, aby uświadamiać dzieciom o potencjalnym niebezpieczeństwie na drodze, nawet przechodząc na pasach lub na zielonym świetle. Nawet, gdy jedna osoba poprawnie porusza się po drodze, to istnieje zagrożenie, ponieważ inna może nie przestrzegać zasad i reguł społecznie przyjętych.

Panowie żandarmi przekazali podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze. Przedszkolaki dowiedziały się, że mogą poruszać się po drodze na rowerku tylko pod opieką dorosłych. Dzieci okazały duże zainteresowanie, wypowiadały się na temat zasad bezpieczeństwa oraz zadawały wiele pytań z nim związanych.

Na koniec spotkania goście rozdali dzieciom znaczki odblaskowe a dla przedszkola przekazali pomoce dydaktyczne w postaci plansz ze znakami drogowymi. Finałem zajęć było wykonanie pamiątkowego zdjęcia z przedszkolakami.

mgr Joanna BUCH
 

 

 

 

 

 

 

 

do góry

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Wszelkie prawa zastrzeżone