OSP Trzebiatów ma nowy samochód

2007-11-29

W dniu 29 listopada 2007r., po kilkunastomiesięcznych staraniach obecnego Zarządu OSP Trzebiatów, delegacja strażaków OSP w składzie: dh Arkadiusz Baniak, dh Marian Sobczak oraz dh Ryszard Ronowicz, przyprowadziła do Trzebiatowa nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy, z napędem 4x4, na podwoziu Mercedes-Benz 1326 AF ATEGO, wykonany przez firmę MOTO-TRUCK LESZEK CHMIEL z Kielc!!!

Zrealizowanie tej inwestycji, zakupu nowego samochodu za kwotę 542 tys. zł, odbyło się dzięki ogromnej pomocy Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie, z Panem Burmistrzem, Sławomirem Ruszkowskim na czele, który od początku naszych starań udzielał nam ogromnego wsparcia i wyasygnował w budżecie na ochronę ppoż. w 2007 roku niebagatelną kwotę, 342 tys. zł, z przeznaczeniem na zakup samochodu; radnym Rady Miejskiej w Trzebiatowie, którzy uchwalili ten budżet, jak również dzięki dofinansowaniom pozyskanym przez naszą OSP: 150 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (dotacja ze środków funduszu została przyznana nam przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szczecinie) oraz 50 tys. zł z budżetu państwa (dotacja została przyznana dla OSP przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej).

Samochód prezentuje się wspaniale i już niedługo będzie oficjalnie wprowadzony do podziału bojowego!!!

W imieniu strażaków OSP Trzebiatów serdecznie dziękuję Wszystkim za okazane nam zaufanie i pomoc w pozyskaniu wspaniałego, nowoczesnego samochodu ratowniczo – gaśniczego!!! Zapewniam, że będzie on służył dla dobra i bezpieczeństwa naszego społeczeństwa!!!

Już dzisiaj zapraszam wszystkich członków OSP Trzebiatów oraz mieszkańców Trzebiatowa na uroczystość poświęcenia oraz przekazania samochodu dla OSP Trzebiatów, która odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia 2007r., o godz. 13.00, przed remizą OSP Trzebiatów!!!

Szczegóły programu uroczystości będą podane w terminie późniejszym!!!


Prezes OSP Trzebiatów
Arkadiusz Baniak


do góry

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Wszelkie prawa zastrzeżone