STRAŻ GRANICZNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W TRZEBIATOWIE

2011-09-26

    Gmina Trzebiatów od kilku lat uczestniczy w gminnym programie „Bezpieczne Miasto Trzebiatów”. Jest to całościowy plan przedsięwzięć na rzecz przeciwdziałania łamaniu prawa i zjawiskom z tym związanym. W jego ramach 22. września klasy pierwsze z trzebiatowskiej „dwójki” spotkały się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy opowiedzieli o swojej pracy. Panowie zaprezentowali również urządzenia, które służą im do codziennej pracy. Dzieci po raz pierwszy widziały specjalistyczny sprzęt, którym posługuje się Straż Graniczna, dbając o bezpieczeństwo. Również pierwszy raz mogły przymierzyć między innymi maskę gazową, czy przekonać się, jak działa peryskop. Największą jednak atrakcją okazał się pies labrador, który zrobił prawdziwą furorę.

    Funkcjonariusze Straży nie pominęli oczywiście tematu bezpieczeństwa, mówiąc uczniom o zasadach poruszania się po drogach. Ponadto dzieci poznały pozycję, jaką powinny przyjmować w razie zaatakowania przez psa.

    Każdy biorący udział w spotkaniu uczeń otrzymał od gości upominki– zawieszkę odblaskową, zakładkę do książki oraz plan lekcji.


Tekst: A. Jakubaszko  

 

 

do góry

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by PETRO