BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

2011-09-18

     W ramach Gminnego Programu Poprawy Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - „Bezpieczne Miasto Trzebiatów" funkcjonariusze Straży Miejskiej spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1.

     W zajęciach przeprowadzonych 15 i 16 września wzięło udział 126 uczniów z klas pierwszych i drugich. Prowadzący spotkania mł. insp. Bartosz Janecki i st. str. Arkadiusz Koszal zapoznali najmłodszych uczestników ruchu drogowego z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku, przejściu dla pieszych i jezdni. Funkcjonariusze w trakcie sześciu godzin lekcyjnych omówili znaki i sygnały drogowe, zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania z komunikacji szkolnej oraz scharakteryzowali pozytywne i negatywne przykłady zachowań.

     Wg Strażników Miejskich sposobem na najskuteczniejsze działania profilaktyczne i edukacyjne są spotkania z dziećmi. Powinny mieć one charakter edukacyjno-zabawowy. Podana w ten sposób dziecku treść ma szansę zaowocować w przyszłości i wzmocnić jego zaufanie do służb mundurowych.

      Spotkania przeprowadzone zostały w miłej , ciepłej atmosferze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach - chętnie odpowiadały na pytania i zagadki prowadzących, podawały też własne przykłady negatywnych i pozytywnych zachowań kolegów i koleżanek.

    Największą radość sprawiły jednak dzieciom drobne upominki pozyskane przez koordynatora programu „Bezpieczne Miasto Trzebiatów” Pana Władysława Michalskiego. Obok kolorowych planów lekcji ozdobionych „wesołymi znakami drogowymi”, dzieci otrzymały breloki odblaskowe, którymi ochoczo ozdobiły swoje tornistry i plecaki. Działanie to wpisało naszą gminę w treść ogólnopolskiej akcji „ Kto wpada w oczy…nie wpada pod koła!”. Lekcje uwiecznione zostały na pamiątkowych fotografiach.

    Strażnicy Miejscy kończąc spotkania gratulowali nauczycielom znakomitego przygotowania podopiecznych z zakresu wychowania komunikacyjnego i wyrazili chęć czynnego udziału w ewentualnych projektach zaproponowanych przez grono pedagogiczne szkoły.


Tekst: Bartosz Janecki  

 

 

do góry

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by PETRO