ABAN W TRZEBIATOWIE

2010-09-16

 Kim jest tytułowy Aban? Odpowiedź na to pytanie miały okazję poznać dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych i 5-6 letnie maluchy z przedszkola gminy Trzebiatów, które 7 września 2010 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mrzeżynie, zgodnie z programem „Bezpieczne Miasto Trzebiatów”, obejrzały spektakl „Aban i bezpieczny przejazd”.
Zaprezentował go Kolejowy Teatr Objazdowy z Warszawy, który w ramach ogólnopolskiej akcji PKP Polskich Linii Kolejowych S. A. miał nauczyć najmłodszych bezpiecznego przechodzenia przez przejazdy kolejowe. Warszawscy aktorzy wcielili się w role słonia, krowy, królika, żaby i ślimaka czyli zwierząt żyjących w małej wiosce Przejazdowo.
Podczas przedstawienia zwierzaki podpowiadały dzieciom jak zachować się na przejazdach kolejowych, zwłaszcza wtedy gdy zapora jest uszkodzona. Działania te skupiały się na edukacji i popularyzowaniu bezpiecznego zachowania w okolicach przejazdów kolejowych.
Jak zapewniają organizatorzy, akcja edukacyjna ma szerszy wymiar. Na całym świecie zaplanowano w tym celu wiele przedsięwzięć m.in. będą wręczane ulotki na przejazdach kolejowych, w szkołach, ośrodkach nauki jazdy i na zbiórkach harcerskich. Ponadto na dworcach kolejowych i innych ważnych miejscach komunikacyjnych zostaną rozwieszone plakaty. Wszystko to odbywa się z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowych.
Warto wspomnieć, że przy okazji spektaklu serdeczne podziękowanie za pomoc organizacyjną i techniczną należą się Placówce Żandarmerii Wojskowej w Trzebiatowie i Zakładu Gminnego w Mrzeżynie. Dzięki nim obyło się bez zbędnych problemów, które mogłyby utrudnić organizację przedstawienia.


Władysław Michalski 

 

 

 

 

do góry

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Wszelkie prawa zastrzeżone