TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

2009-12-10


W sobotę, 05. grudnia br. o godzinie 10:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach odbyła się IV edycja Turnieju pn. „Mikołajki na sportowo”, przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Gryfickiego.
W turnieju udział wzięły 24 osobowe drużyny, po jednej z każdej gminy. Rywalizowały ze sobą w 12 konkurencjach sprawnościowych. Zawody zamknęła konkurencja przeciągania liny – każdy z każdym. Klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:
1. Gmina Gryfice
2. Gmina Karnice
3. Gmina Trzebiatów
4. Gmina Brojce
5. Gmina Płoty
6. Gmina Rewal
Turniej okazał się świetną okazją do kształtowania sprawności ruchowej dzieci oraz wdrażania do rywalizacji międzyszkolnej. Przebiegał w myśl zasady fair – play. Poprawności wykonywania zadań przyglądali się funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Gryficach, na czele z Komendantem Powiatowym st. bryg. Edwardem Pruskim – sędzią głównym. Całość świetnie komentował Pan Jan Lenard.
Organizatorami imprezy byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach, NSZZ „Solidarność” i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Uśmiech”, a patronat nad nią objęli Starosta Powiatu Gryfickiego Kazimierz Sać oraz Poseł na Sejm Konstanty Tomasz Oświęcimski. Swój udział w przygotowaniu zawodów mają również Burmistrzowie i Wójtowie gmin naszego powiatu, którzy ufundowali nagrody rzeczowe - sprzęt sportowy dla szkół oraz Piekarnia - Cukiernia Bugowscy Sp. J. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Następna edycja turnieju za rok. Mamy nadzieję, że będzie równie udana jak tegoroczna.


Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Gryficach


 

 

 

 

do góry

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Wszelkie prawa zastrzeżone