XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2007-01-14

W niedzielę, 14 stycznia 2007 r., strażacy z OSP Trzebiatów, dzieci, młodzież i dorośli, zgodnie z wieloletnią tradycją, włączyli się aktywnie w XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Strażacy uczestniczyli w pracach Sztabu XV Finału WOŚP, kwestowali na ulicach Trzebiatowa, zabezpieczali imprezy towarzyszące finałowi, brali udział w licytacji pamiątek i darów przekazanych na WOŚP. Nasi druhowie, dorośli strażacy, zabezpieczali dzieci i młodzież strażacką zbierającą pieniądze do puszek oraz, co godne podkreślenia, sami również kwestowali.

Razem strażacy OSP Trzebiatów zebrali do puszek kwotę 1925,75 zł i 2,2 euro. Najwięcej datków zebrali następujący druhowie:

  • Oleszczuk Wiesław – 373,66 zł
  • Kamiński Jan – 345,35 zł
  • Durejko Adam – 260,58 zł i 0,5 Euro
  • Bagiński Rafał – 164,37 zł i 1,7 Euro
  • Dąbrowska Katarzyna – 104,46 zł
  • Sobczak Łukasz – 101,77 zł

Pomimo bardzo wietrznej pogody wiele trzebiatowskich dzieci skorzystało z okazji przejażdżki samochodem strażackim, wpłacając symboliczną "złotówkę" za ten przejazd, dzięki czemu uzbieraliśmy dalsze 103,55 zł.

Po przyśpieszonym, z powodu zimna i silnego wiatru, "światełku do nieba", które tradycyjnie było zabezpieczane przez trzebiatowskich strażaków, braliśmy udział w licytacji pamiątek i gadżetów WOŚP. Strażacy nie żałowali pieniędzy i wyłożyli największą w tym dniu kwotę, 300 zł, za pamiątkowego słonia, symbol Trzebiatowa.

Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją "cegiełkę" do sukcesu XV Finału WOŚP, że mogliśmy pomóc potrzebującym dzieciom.

Obiecujemy, że za rok będziemy znowu razem z wolontariuszami i Fundacją WOŚP – to nasza powinność i nasz obowiązek!!!


Prezes OSP Trzebiatów
dh Arkadiusz Baniak


do góry

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Wszelkie prawa zastrzeżone