Pogadanki z dziećmi z ZSzOI w Mrzeżynie

2006-12-07

W czwartek, 07 grudnia 2006 r., strażacy odwiedzili Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie.

Zgodnie z rocznym planem działań profilaktycznych oraz planem pogadanek profilaktycznych, organizowanych przez służby mundurowe skupione w Radzie Koordynacyjnej ds. Programu "Bezpieczne Miasto". Pogadanki takie odbywają się w klasach I – III szkół podstawowych oraz przedszkolach. W miarę możliwości pogadanki te organizowane są dwa razy w roku, w terminie jesiennym i wiosennym.

Zasady bezpiecznych zachowań oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego w szkole, w domu i na podwórku przedstawił dzieciom st. kpt. Janusz Architekt – Starszy Specjalista Sekcji Kontrolno – Rozpoznawczej KP PSP w Gryficach.

Podczas pokazu multimedialnego dzieci dowiedziały się na co powinny zwracać szczególną uwagę aby nie powstał pożar, jak powinny zachować się w razie zauważenia pożaru lub innego zagrożenia oraz jak powinny unikać różnorodnych, niebezpiecznych sytuacji. Dzieci obiecały, że będą przestrzegać przekazanych im zasad bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania z dziećmi nauczyciele otrzymali ulotki o tematyce udzielania pierwszej pomocy dzieciom w razie nagłych wypadków.

Następne spotkanie z dziećmi planowane jest na wiosnę 2007 roku, w maju, w ramach Dni Ochrony Przeciwpożarowej.


Prezes OSP Trzebiatów
asp. sztab. Arkadiusz Baniak


do góry

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Wszelkie prawa zastrzeżone