Pogadanki z dziećmi w SP nr 2 w Trzebiatowie

2006-10-24

Jak co roku, spotkanie te odbywają się w ramach cyklu pogadanek profilaktycznych, organizowanych przez służby mundurowe skupione w Radzie Koordynacyjnej ds. Programu "Bezpieczne Miasto". W miarę możliwości pogadanki te organizowane są dwa razy w roku, w terminie jesiennym i wiosennym.

Strażacy przeprowadzili pogadanki, z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego i ciekawych prezentacji multimedialnych, dla dzieci z klas I – III tutejszej szkoły. Zasady bezpiecznych zachowań oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego w szkole, w domu i na podwórku przedstawili dzieciom:

  • mł. kpt. Józef Brzeziński – Kierownik Sekcji Kontrolno – Rozpoznawczej KP PSP w Gryficach
  • asp. sztab. Arkadiusz Baniak – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiatowie
  • Dowódca Wojskowej Straży Pożarnej w JW 1879 Trzebiatów.

Podczas trzech, 45 minutowych spotkań, dzieci dowiedziały się na co powinny zwracać szczególną uwagę aby nie powstał pożar, jak powinny zachować się w razie zauważenia pożaru lub innego zagrożenia oraz jak powinny unikać różnorodnych, niebezpiecznych sytuacji. Dzieci obiecały nam, że będą przestrzegać przekazanych im zasad bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania z dziećmi strażacy przekazali nauczycielom ulotki o tematyce udzielania pierwszej pomocy dzieciom w razie nagłych wypadków. Następne spotkanie z dziećmi już niedługo, na wiosnę 2007 roku.


Prezes OSP Trzebiatów
asp. sztab. Arkadiusz Baniak


do góry

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Wszelkie prawa zastrzeżone