Zamontują kolejne dwie kamery

2006-07-14

W Gryficach i Trzebiatowie pojawią się kolejne kamery monitorujące ulice. W pierwszym mieście będzie to szósta kamera, w drugim - siódma. Ogłoszono właśnie przetargi na rozbudowę, modernizację oraz dzierżawę systemu monitorującego obydwa miasta. Gryfickie i trzebiatowskie ulice od kilku już lat "doglądane" są przez czujne oczy kamer, które przekazują obraz bezpośrednio do dyżurki Komendy Powiatowej Policji w Gryficach oraz posterunku w Trzebiatowie. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku dwie kolejne kamery zainstalowano na budynku dworca PKP oraz w rejonie parkingu koło kościoła w Trzebiatowie. Czas na siódma, przedostatnią. Obejmie ona swoim zasięgiem ulice: Kamieniecką, II Pułku Ułanów oraz aleję Żołnierza.

– W nadchodzącym roku planujemy montaż ostatniej, tym samym zakończymy projekt "Trzebiatów miasto monitorowane" – tłumaczy Władysław Michalski, koordynator gminnego programu "Bezpieczne miasto" w ramach którego realizowane jest przedsięwzięcie. W Gryficach, gdzie obecnie pracuje 5 kamer, kolejna zostanie zainstalowana w centrum, na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego ze Strzelecką.

Co na to mieszkańcy? Czy czują się bezpieczniej w mieście pod specjalnym nadzorem?

– Na co dzień nie pamiętam o tym, że w Gryficach są zainstalowane kamery. Myślę jednak, że to dobry pomysł. Niech chuligani i złodzieje wiedzą, że patrzy im się na ręce i może będą mniej skorzy do przestępstw? – zastanawia się pan Andrzej z Gryfic.


Głos Szczeciński
Marzena Domaradzka


do góry

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Wszelkie prawa zastrzeżone